Warsztaty śpiewu flamenco – Maria Światłoń

14, 15 kwietnia 2018

Serdecznie zapraszamy na dwudniowe warsztaty śpiewu flamenco, które poprowadzi Maria Światłoń.

Zapraszamy wszystkich zafascynowanych śpiewem flamenco, niezależnie od doświadczenia wokalnego.
W programie rozgrzewka ciała i gardła, emisja głosu, praca nad oddechem. Śpiew por tangos - podstawy teoretyczne, melodia, akcenty, poszukiwanie charakteru i smaczków.

Sobota, Niedziela 14, 15. 04.2018
godz. 10.00 - 12.10 (w tym 10 min. przerwy)

Cena - 150 zł,
Uczniowie szkoły La Pasion - 120 zł
Zapisy - szkola@stlapasion.pl, do 12.04.2018

Maria Światłoń - Śpiewaczka flamenco. Swoją drogę w świecie flamenco rozpoczyna podczas Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego, na zajęciach prowadzonych przez José Manuel Buzón Rodrigueza. Przez lata związana jest z krakowską szkołą Almoraima, gdzie uczy się tańca i występuje w młodzieżowej formacji tanecznej Małgorzaty Drzał. Równocześnie bierze udział w warsztatach z artystami z Hiszpanii.
W 2012 roku poznaje w Barcelonie swoją pierwszą nauczycielkę śpiewu flamenco, Carmen Doorá. Po powrocie do Polski zaczyna pracę w Por Fiesta Club, gdzie - podczas warsztatów i zajęć - poznaje wielu artystów flamenco z Polski i zagranicy, choćby jej najważniejszych nauczycieli: Sarę la Samaronę oraz Juana F. Rubio.
W kolejnych latach uczy się także u Paz de Manuel i Antonio el Cafelete. Pracę nad głosem prowadzi także pod kierunkiem krakowskiej ekspert od emisji głosu, Grażyny Naszkiewicz-Smukalskiej, a później w madryckiej szkole teatralnej Réplika Teatro, pod opieką Socorro Anadón.
W ostatnich dwóch latach występuje z artystami polskiej sceny flamenco, m.in. z Michałem Krygowskim, Marco Trimbolim, Tanią Camacho-Regnier i Martą Ciesielską.