Warsztaty teatralne

Flamenco jest sztuką dynamicznie rozwijającą się. Sanowi inspirację dla wielu współczesnych artystów, którzy czerpiąc z bogatej tradycji flamenco puro, używają jej do tworzenia własnych aranżacji tanecznych, muzycznych, czy teatralnych.
Kurs Teatru Tańca Flamenco jest projektem łączącym flamenco z technikami teatru tańca, pracą z głosem i ciałem, psychologicznymi i historycznymi aspektami tańca. Tak innowacyjne połączenie pozwala na rozwinięcie potencjału twórczego, podniesienie poziomu kreatywności, czy nabycie umiejętności wpółdziałania w grupie. Flamenco użyte jako środek wyrazu pomaga rozwinąć świadomość ciała i ekspresję, pozwala na wyzwolenie emocji, prowadzi do odkrycia niepowtarzalności i piękna artysty.

Zajęcia będą się odbywały w formie dwudniowych spotkań - raz w miesiącu w weekned, po 6 godzin dziennie, przez okres roku szkolnego (9 miesięcy). Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych specjalistów, m.in. choreografów, instruktorów tańca, psychologów.

W programie zakłada się, że uczestnicy stworzą własny spektakl (etiudę) teatru tańca, jako efekt końcowy warsztatów. Pomysł twórczy, scenariusz, choreografia, projekt scenografii spektaklu, będzie pochodził od uczestników warsztatów. Instruktorzy przygotują uczestników do samodzielnej pracy, przeprowadzając zajęcia obejmujące:
- taniec flamenco i pracę z rytmem
- świadomość ciała
- podstawy choreografii i kompozycji scenicznej
- emisję głosu
- techniki teatralne
- psychologiczne aspekty tańca
- pracę ze muzyką, światłem, scenografią i kostiumami
- inne techniki tańca, tj. taniec współczesny, jazz, tańce indyjskie, orientalne

Po zakończeniu warsztatów spektakl zostanie przedstawiony publicznie.

Zapisy
Wszystkich zainteresowanych warsztatami prosimy o kontakt za pomocą formularza lub telefonicznie: +48 502 136 783