Warsztaty śpiewu flamenco

25, 26 listopada 2017

Serdecznie zapraszamy na dwudniowe warsztaty śpiewu flamenco, które poprowadzi Maria Światłoń.

Zapraszamy wszystkich zafascynowanych śpiewem flamenco, niezależnie od doświadczenia wokalnego.

W programie rozgrzewka ciała i gardła, emisja głosu, praca nad oddechem. Śpiew por tangos - podstawy teoretyczne, melodia, akcenty, poszukiwanie charakteru i smaczków.

sobota, niedziela 25, 26. 11.2017

godz. 10.15 - 12.30 (w tym 15 min. przerwy)

Cena - 150 zł,

Zapisy - szkola@stlapasion.pl, do 23.11.2017

 

Maria Światłoń - Śpiewaczka flamenco. Swoją drogę w świecie flamenco rozpoczyna podczas Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego, na zajęciach prowadzonych przez José Manuel Buzón Rodrigueza. Przez lata związana jest z krakowską szkołą Almoraima, gdzie uczy się tańca i występuje w młodzieżowej formacji tanecznej Małgorzaty Drzał. Równocześnie bierze udział w warsztatach z artystami z Hiszpanii.
W 2012 roku poznaje w Barcelonie swoją pierwszą nauczycielkę śpiewu flamenco, Carmen Doorá. Po powrocie do Polski zaczyna pracę w Por Fiesta Club, gdzie - podczas warsztatów i zajęć - poznaje wielu artystów flamenco z Polski i zagranicy, choćby jej najważniejszych nauczycieli: Sarę la Samaronę oraz Juana F. Rubio.
W kolejnych latach uczy się także u Paz de Manuel i Antonio el Cafelete. Pracę nad głosem prowadzi także pod kierunkiem krakowskiej ekspert od emisji głosu, Grażyny Naszkiewicz-Smukalskiej, a później w madryckiej szkole teatralnej Réplika Teatro, pod opieką Socorro Anadón.
W ostatnich dwóch latach występuje z artystami polskiej sceny flamenco, m.in. z Michałem Krygowskim, Marco Trimbolim, Tanią Camacho-Regnier i Martą Ciesielską.